Sık Sorulan Sorular

  • İlgilendiğim gayrimenkulü nasıl görebilirim?
   İletişim linkinden ulaşılarak bilgi edinilebilir.
  • Gayrimenkuller
   Gayrimenkullerin muhammen bedelleri asgari teklif bedelleridir. Bu bedellerin altında verilen teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Vadeli veya taksitli satış yapılabilir mi?
   Gayrimenkullerin satış bedelleri peşin satış bedelidir ve vadeli ya da taksitli satış mümkün değildir.
  • Bankanızdan kredi kullanabilir miyim?
   Kullanabilirsiniz.
  • Gayrimenkullerle ilgili daha detaylı bilgi alabilir miyim?
   Gayrimenkuller ile ilgili bilgilere “Bilgi Formu’nda yer verilmiş olup, kayıtlarımızda daha ayrıntılı bilgi bulunmamaktadır. Ayrıca gerek internet sitesinde yazılı, gerekse bu konuyla ilgili olarak Banka tarafından verilen bilgiler (Satış Listesi, Gazete ilanı, Bilgi Formu, Afiş vb.) ve her türlü ilanlar taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir.Bu nedenle gerekli araştırmaların gayrimenkulün alıcısı tarafından yapılması gerekmektedir.
  • Teklifimin kabul edilip edilmediğini nasıl öğrenebilirim?
   Gayrimenkule teklif vermek için gerekli olan belgelerin İnşaat Emlak Grubu’na teslim edilmesinden sonra yaklaşık bir ay içerisinde teklif sahibine Bankamızca olumlu yanıt verilecek ya da teminatı iade edilecektir. Bu süre içinde herhangi bir yanıt alınmaması durumunda iletişim numaralarından bağlantı kurularak bilgi alınabilir.
  • Sitenizde belirtilen fiyatın üzerine KDV eklenecek mi?
   Bankamız KDV (Katma Değer Vergisi) mükellefi olmadığından satış işlemi KDV’den muaf olup, satış işleminden doğabilecek BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi) alıcı tarafından ödenecektir.
  • Gayrimenkulün satış işlemi nasıl yapılacak?
   1- Tapu devri sırasında alıcı ve satıcı tarafından ayrı ayrı olmak üzere % 2 (binde 20) oranında tapu ve kadastro harcının ödenmesi gerekmektedir.

   2- Satışlarda tapunun devri sırasında ödenmesi gereken harçlar (Belediyeden öğrenilen satış değeri gerçek satış bedelinden yüksek ise satış işlemiyle ilgili harçlar Belediyenin bildirdiği değer üzerinden yapılacaktır.) ve vergiler VUK’un muafiyet veya istisna gördüğü durumlar hariç yasal mükellefleri tarafından ödenecektir.